باکس آفیس، ۳ تیر – “سینماها در تصاحب اسباب‌بازی‌ها!”

“داستان اسباب‌بازی ۴” محصول جدید کمپانی‌های «دیزنی» و «پیکسار» توانست در جدول باکس‌آفیس این هفته صدرنشین شود و علاوه‌ بر آن بهترین افتتاحیه مجموعه “داستان اسب‌بازی” را نیز بنام خود ثبت کرد تا با این فروش خوب روند ناامیدکننده دنباله‌ها در چند هفته اخیر را عوض کند. از طرفی دیگر فیلم “بازی کودکان” نیز در جایگاه دوم قرار گرفت و نتوانست به آن مقدار فروشی که برایش پیش‌بینی می‌شد دست یابد. در ادامه با تحلیل و بررسی کامل باکس‌آفیس این هفته همراه ما باشید.

با فروش ۱۱۸ میلیون دلاری، انیمیشن “داستان اسباب‌بازی ۴” توانست صدر جدول باکس‌آفیس ایالات متحده آمریکا را تصاحب کند؛ اگر چه این انیمیشن توانست رکورد بهترین افتتاحیه مجموعه را بزند اما استودیو برای هفته افتتاحیه فروش بالای ۱۴۰ میلیون دلار را برای آن پیش‌بینی می‌کردند. این افتتاحیه همچنین چهارمین افتتاحیه برتر تاریخ بعد از قسمت سوم “شرک” در بین انیمیشن‌ها نام گرفت. دیگر نکته جالب که می‌توان به آن اشاره کرد این بوده که افتتاحیه “داستان اسباب‌بازی ۴” سومین افتتاحیه برتر سال ۲۰۱۹ بعد از فیلم‌های “انتقام‌جویان: پایان بازی” و “کاپیتان مارول” می‌باشد؛ رتبه چهارم این لیست بنام فیلم “علاءالدین” بوده که هر چهار فیلم توسط کمپانی «دیزنی» توزیع گردیدند.

نظرات منتقدان و تماشاگران نسبت به “داستان اسباب‌بازی ۴” فوق‌العاده بوده است؛ تماشاگران بعد از تماشای این انیمیشن در روز اول اکران به آن نمره “A” و منتقدان نیز در سایت‌های «متاکرتیک» و «راتن تومیتوز» به ترتیب نمرات ۸۴/۱۰۰ و ۹۸/۱۰۰ را اهدا کردند.

در بخش بین‌المللی نیز “داستان اسباب‌بازی ۴” از ۳۷ مارکت توانست ۱۲۰ میلیون دلار جمع‌آوری کند تا پرونده هفته اول اکران با مجموع فروش جهانی ۲۳۸ میلیون دلار بسته شود. بهترین مارکت بین‌المللی برای این انیمیشن کشور مکزیک بوده که ۲۳ میلیون دلار از فروش بین‌المللی سهم آن می‌باشد.

در جایگاه دوم فیلم ترسناک “بازی کودکان” قرار دارد که توسط کمپانی «یواِی» توزیع گردید و با فروش ۱۴ میلیون دلاری به این جایگاه دست یافت. پیش‌بینی استودیو برای هفته اول فروش این فیلم رقمی بین ۱۶ تا ۱۸ میلیون دلار بوده است که “بازی کودکان” نتوانست به آن دست یابد؛ با این وجود با توجه به اینکه بودجه تولید فیلم ۱۰ میلیون دلار بوده است، فروش ۱۴ میلیون دلاری در هفته اول نیز یک موفقیت محسوب می‌شود. تماشاگران در روز ابتدایی اکران پس از تماشای فیلم به آن نمره “+C” را اهدا کردند. در ژانر ترسناک هفته آینده فیلم “آنابل به خانه می‌آید” اکران خواهد شد که بعید به‌نظر می‌رسد “بازی کودکان” توان رقابت با این فیلم را داشته باشد.

در رتبه سوم فیلم “علاءالدین” قرار دارد که در پنجمین هفته از اکرانش همچنان در بین پنج فیلم پرفروش هفته قرار دارد و در این هفته نیز با ۱۲٫۲ میلیون دلار به جایگاه سوم دست یافت. فروش داخلی فیلم اکنون به رقم ۲۸۸ میلیون دلار رسیده است که انتظار می‌رود در هفته‌های آینده از مرز ۳۰۰ میلیون دلار عبور کند. در بخش بین‌المللی نیز “علاءالدین” این هفته ۳۳ میلیون دلار دیگر به فروشش اضافه کرد تا مجموع فروش بین‌المللی آن به ۵۲۲٫۵ میلیون دلار برسد. “علاءالدین” که با هنرنمایی «ویل اسمیت»، «نائومی اسکات» و «مینا مسعود» همراه بوده با بودجه ۱۸۳ میلیون دلاری تهیه گردیده تاکنون در جهان ۸۱۰٫۱ میلیون دلار فروش کرده است.

همانطور که انتظار می‌رفت فیلم “مردان سیاه‌پوش بین‌المللی” پس از افتتاحیه ناامیدکننده هفته قبلش این هفته با کاهش فروش سنگینی همراه بود. این فیلم نسبت به هفته گذشته ۶۴ درصد کاهش فروش داشت و با رقم ۱۰٫۷۵ میلیون دلار در جایگاه چهارم قرار گرفت. فروش داخلی “مردان سیاه‌پوش بین‌المللی” پس از گذشت ۱۰ روز اکران به ۵۲ میلیون دلار رسیده است. در بخش بین‌المللی این فیلم در هفته‌ای که گذشت ۳۰ میلیون دلار فروش کرد تا مجموع فروش این بخش نیز ۱۲۹ میلیون دلار شود. بودجه تولید “مردان سیاه‌پوش بین‌الملی” ۱۱۰ میلیون دلار گزارش شده است و به‌نظر می‌رسد که فروش بین‌المللی آن نجات‌دهنده فیلم از شکستی سنگین بوده است.

رتبه پنجم جدول باکس‌آفیس این هفته نیز متعلق به انیمیشن “زندگی مخفی حیوانات خانگی ۲” می‌باشد که با فروش ۱۰٫۳ میلیون دلاری به آن دست یافته است. فروش داخلی این انیمیشن پس از گذشت سه هفته از اکران به رقم ۱۱۷٫۶ میلیون دلار رسیده است؛ “زندگی مخفی حیوانات خانگی ۲” در هفته‌ای که گذشت همچنین ۱۰ میلیون دلار فروش بین‌المللی داشت که مجموع فروش این بخش را به ۷۷ میلیون دلار می‌رساند.

هفته آینده منتظر اکران چه فیلم‌هایی باشیم؟
همانطور که اشاره شد هفته آینده جدیدترین فیلم از مجموعه “احضار” یعنی “آنابل به خانه می‌آید” اکرانش را در ۳۵۰۰ سینما آغاز می‌کند؛ همچنین کمدی “دیروز” با هنرنمایی «لیلی جیمز» و «هیمش پاتل» دیگر فیلم اکرانی هفته آینده خواهد بود.

دیدگاه بگذارید (فقط اعضاء)