باکس آفیس، ۲۸ مرداد – “صدر باکس‌آفیس جایزه پسران خوب”

کمپانی «یونیورسال» این هفته در سینماهای ایالات متحده فوق‌العاده عمل کرد و توانست با توزیع فیلم کمدی و آر-ریتد “Good Boys” صدر جدول باکس‌آفیس را تصاحب کند؛ همچنین دیگر محصول این کمپانی “Hobbs & Shaw” در جایگاه دوم قرار گرفت تا یونیورسال هفته‌ای رویایی را پشت‌سر بگذارد. انیمیشن “The Angry Birds Movie 2” دیگر ورودی جدید این هفته بود که توانست در بین پنج فیلم پرفروش قرار گیرد. در ادامه با تحلیل و بررسی کامل باکس‌آفیس هفته‌ای که گذشت همراه ما باشید.

با فروش ۲۱ میلیون دلاری فیلم کمدی “Good Boys” در جایگاه نخست جدول این هفته قرار گرفت. این فیلم علاوه‌بر اینکه توانست نسبتاً نظرات مثبت منتقدین با دریافت نمره‌های ۶۰/۱۰۰ و ۷۹/۱۰۰ به ترتیب در سایت‌های «متاکرتیک» و «روتن‌تومیتوز» را همراه داشته باشد، از دیدگاه تماشاگران نیز مورد استقبال قرار گرفت و توانست نمره “+B” از سایت «سینمااسکور» و ۸۹/۱۰۰ را از وب‌سایت «روتن‌تومیتوز» دریافت کند. “Good Boys” که با بودجه ۲۰ میلیون دلاری تهیه گردیده در مقایسه با دیگر محصولات مشابه کمپانی یونیورسال شباهتی با فیلم “Blockers” دارد که آپریل سال گذشته اکران گردید و در نهایت با فروش ۶۰ میلیون دلاری در ایالات متحده به کارش پایان داد.

در سالی که پر از فیلم‌های بازسازی، دنباله و اقتباسی بوده است، فیلم “Good Boys” در کنار فیلم‌های “US” و “The Curse of La Llorona” سومین فیلم اوریجینال در سال ۲۰۱۹ می‌باشد که صدرنشینی باکس‌آفیس را تجربه کرده است. همچنین در سال جاری یونیورسال تبدیل به دومین کمپانی گردید که فروش محصولاتش در ایالات متحده آمریکا از مرز ۱ میلیارد دلار عبور کرده است.

در بخش بین‌المللی نیز “Good Boys” در ۱۳ مارکت اکران گردید که نتیجه‌اش به ارمغان آمدن ۲٫۱ میلیون دلار بود که بریتانیا با ۱ میلیون دلار بیشترین سهم را تصاحب کرد. همچنین هفته آینده اکران این فیلم در کشورهایی همچون فرانسه، آلمان، اسپانیا و اتریش آغاز خواهد شد.

در جایگاه دوم فیلم “Hobbs & Shaw” قرار دارد که سومین هفته از اکرانش را پشت‌سر گذاشت و با فروش ۱۴٫۱ میلیون دلاری و ۴۴ درصد کاهش فروش نسبت به هفته گذشته در این جایگاه قرار گرفت. مجموع فروش این فیلم در داخل ایالات متحده آمریکا به ۱۳۳٫۷ میلیون دلار رسیده است. در بخش بین‌المللی نیز “Hobbs & Shaw” توانست ۴۵ میلیون دلار دیگر کسب کند که شامل ۱۵ میلیون دلار فروش در کره‌جنوبی می‌شود (رکورد کل مجموع “Fast & Furious” در این کشور). در مجموع فروش بین‌المللی این فیلم ۳۰۳ میلیون دلار رسیده است و فروش جهانی آن نیز ۴۳۷ میلیون دلار می‌باشد.

فیلم “The Lion King” با فروش ۱۱٫۹ میلیون دلاری در جایگاه سوم قرار گرفت و چیزی نمانده است که مجموع فروش داخلی آن از ۵۰۰ میلیون دلار عبور کند؛ همچنین این فیلم در هفته‌ای که گذشت توانست با عبور از انیمیشن “Finding Dory” در لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ ایالات متحده در جایگاه چهاردهم قرار گیرد.

در بخش بین‌المللی نیز “The Lion King” این هفته ۳۳٫۸ میلیون دلاری دیگر به دست آورد که مجموع فروش بین‌المللی را به ۹۳۹٫۱ میلیون دلار می‌رساند. فروش جهانی این فیلم اکنون ۱٫۴۳۵ میلیارد دلار می‌باشد که آن را بالاتر از فیلم “Avengers: Age of Ultron” تبدیل به نهمین فیلم پرفروش تاریخ سینما می‌کند.

انیمیشن “The Angry Birds Movie 2” در هفته‌ای که گذشت توسط کمپانی «سونی» شروع به اکران کرد که با ۱۰٫۵ میلیون دلار فروش در جایگاه دوم قرار گرفت. این انیمیشن در رسیدن به فروش ۳۸ میلیون دلاری قسمت اولش در هفته اول ناموفق بوده و از تماشاگران نیز نمره خوب “+B” را دریافت کرد.

در جایگاه پنجم نیز فیلم “Scary Stories to Tell in the Dark” محصول کمپانی «لاینزگیت» قرار دارد که با کاهش فروش ۵۲ درصدی نسبت به هفته گذشته همراه بوده و توانست ۱۰ میلیون دلار کسب کند. مجموع فروش این فیلم در ایالات متحده آمریکا بعد از گذشت ۱۰ روز از اکران به ۴۰ میلیون دلار رسیده است. در بخش بین‌المللی نیز این فیلم در هفته‌ای که گذشت ۵٫۶ میلیون دلار کسب که که مجموع فروش بین‌المللی را به ۱۴ میلیون دلار و مجموع فرو جهانی را به ۵۴ میلیون دلار می‌رساند.

هفته آینده منتظر اکران چه فیلم‌هایی باشیم؟
هفته آینده فیلم ترسناک و هیجان‌انگیز “Ready or Not” توسط کمپانی «فاکس سرچلایت”، فیلم اکشن “Angel has Fallen” توسط کمپانی لاینزگیت و فیلم درام “Overcomer” توسط کمپانی سونی اکران خواهد شدند.

دیدگاه بگذارید (فقط اعضاء)