باکس آفیس، ۲۷ خرداد – “ادامه روند ناامیدکننده دنباله‌ها”

باکس‌آفیس هفته‌ای که گذشت برای دو دنباله جدید مجموعه‌های سینمایی شامل هفته‌ای نااُمیدکننده بود؛ جایی که فیلم “مردان سیاه‌پوش بین‌المللی” توزیع‌شده توسط کمپانی «سونی» و فیلم “شفت” توزیع‌شده توسط کمپانی «برادران وارنر» حتی نتوانستند به کمترین مقدار فروش پیش‌بینی‌شده توسط استودیوها دست یابند. مجموع فروش فیلم‌های برتر این هفته در مقایسه با مجموع فروش فیلم‌های برتر هفته مشابه در سال قبل که با فروش ۱۸۲٫۶ میلیون دلاری انیمیشن “شگفت‌انگیزان ۲” در افتتاحیه‌اش و رکوردشکنی آن همراه بود، شامل اُفت چشم‌گیری بوده است. در ادامه با تحلیل و بررسی کامل باکس‌آفیس هفته‌ای که گذشت همراه ما باشید.

فیلم “مردان سیاه‌پوش بین‌المللی” در ۴۲۲۴ سینما توسط کمپانی سونی توزیع گردید و با فروش نااُمیدکننده ۲۸٫۵ میلیون دلاری در جایگاه نخست باکس‌آفیس هفته قرار گرفت. در کل مجموعه “مردان سیاه‌پوش” این کمترین میزان فروش افتتاحیه با اختلاف بیش از ۲۰ میلیون دلار بوده است و هر سه قسمت قبلی آن با حداقل ۵۱ میلیون دلار فروش در هفته افتتاحیه کارشان را آغاز کردند. این پروژه که با بودجه ۱۱۰ میلیون دلاری تهیه شده است به جمع دیگر دنباله‌های اخیراً اکران‌شده که علاوه‌بر دست نیافتن به میزان فروش پیش‌بینی‌شده همچنین در تکرار روند فروش دیگر فیلم‌های مجموعه‌شان ناموفق بودند پیوست. تماشاگرانی که فیلم را در روز ابتدایی تماشا کردند به آن نمره “B” را اهدا کردند.

در بخش بین‌المللی نیز فیلم “مردان سیاه‌پوش” در ۳۶ مارکت اکران گردید که فروش ۷۳٫۷ میلیون دلاری را به ارمغان آورد تا مجموع فروش جهانی فیلم در هفته نخست بیش از ۱۰۲ میلیون دلار باشد. استودیوی سازنده‌ی فیلم خاطرنشان کرد که فروش این فیلم با توجه به نرخ ارز در بازارهای مشابه با “لاک‌پشت‌های نینجا” برابری می‌کند و ۱۹% از قسمت سوم “مردان سیاه‌پوش” عقب‌تر است. کشور چین با ۲۶٫۳ میلیون دلار فروش بیشترین سهم در فروش بین‌المللی فیلم را دارد.

در رتبه دوم باکس‌آفیس انیمیشن توزیع‌شده توسط کمپانی «یونیورسال» یعنی “زندگی مخفی حیوانات خانگی ۲” قرار دارد که با ۴۹% کاهش فروش نسبت به هفته گذشته و کسب فروش ۲۳٫۸ میلیون دلاری دومین هفته از اکرانش را آغاز کرد. فروش داخلی این فیلم پس از گذشت ۱۰ روز اکران اکنون به رقم ۹۲ میلیون دلار رسیده است. در بخش بین‌المللی نیز این انیمیشن موفق به کسب ۸٫۵ میلیون دلار فروش دیگر شد تا مجموع فروش بین‌المللی به ۶۲ میلیون دلار و مجموع فروش جهانی به ۱۵۵ میلیون دلار رسیده باشد.

فیلم “علاءالدین” در چهارمین هفته از اکرانش همچنان به روند خوب خود ادامه می‌دهد. آخرین لایو-اکشن منتشرشده توسط کمپانی «دیزنی» با ۳۲% کاهش فروش ۱۶٫۷ میلیون دلار کسب کرد تا در جایگاه سوم باکس‌آفیس قرار گیرد. فروش داخلی این فیلم اکنون از مرز ۲۶۴ میلیون دلار گذر کرده است. در بخش‌ بین‌المللی نیز “علاءالدین” ۴۷٫۵ میلیون دلار دیگر به ارمغان آورد تا مجموع فروش بین‌المللی آن به ۴۶۱ میلیون دلار و مجموع فروش جهانی آن به ۷۲۵ میلیون دلار رسیده باشد. “علاءالدین” که با بودجه ۱۸۳ میلیون دلاری تولید گردیده است یکی از پروژه‌های موفق دیزنی در سال جال محسوب می‌شود.

“دارک فینیکس” جدیدترین فیلم از مجموعه فیلم‌های “ایکس-من” که توسط کمپانی «فاکس» تولید و دیزنی آن را توزیع کرد با کاهش فروش سهمگین ۷۲٫۶% همراه بود و توانست در هفته‌ای که گذشت ۹ میلیون دلار فروش کند تا جایگاه چهارم باکس‌آفیس بنام آن ثبت شود. این دومین کاهش فروش سهمگین تاریخ در هفته دوم اکران فیلمی است که در بیش از ۳۵۰۰ سینما اکران می‌گردیده است؛ رتبه اول این لیست متعلق به فیلم “پنجاه طیف خاکستری” می‌باشد که در سال ۲۰۱۵ با کاهش فروش ۷۳٫۹% همراه بوده است. فروش داخلی “دارک فینیکس” بعد از گذشت ۱۰ روز از اکران به ۵۱ میلیون دلار رسیده است. در فروش بین‌المللی نیز این فیلم در هفته‌ای که گذشت ۲۴٫۲ میلیون دلار فروش کرد تا مجموع فروش بین‌المللی آن به ۱۵۲ میلیون دلار و فروش جهانی آن نیز به ۲۰۴ میلیون دلار رسیده باشد. شاید تنها نکته مثبت در مورد “دارک فینیکس” بازگشت بودجه تولید آن می‌باشد.

در نهایت رتبه پنجم متعلق به فیلم تحسین‌شده “راک‌من” توزیع‌گردیده توسط کمپانی «پارامونت» می‌باشد که در سومین هفته‌ از اکرانش با کاهش ۳۶ درصدی فروش، توانست فروشی بالغ بر ۸٫۸ میلیون دلار داشته باشد و به فروش کُلی ۶۶ میلیون دلاری در بخش داخلی برسد؛ این فیلم همچنین توانسته با فروش کُلی ۸٫۵ میلیون دلاری در بخش بین‌المللی، فروش جهانی ۱۳۳ میلیون دلاری داشته باشد.

هفته آینده منتظر اکران چه فیلم‌های باشیم؟
هفته آینده قسمت چهارم از انیمیشن محبوب و پرطرفدار “داستان اسباب بازی‌ ۴” اکران گسترده‌اش را آغاز خواهد کرد.

دیدگاه بگذارید (فقط اعضاء)