باکس آفیس، ۲۴ تیر – “مردعنکبوتی: دور از خانه همچنان در صدر”

همانند هفته گذشته فیلم “مردعنکبوتی: دور از خانه” و انیمیشن “داستان اسباب‌بازی ۴” موفق شدند به ترتیب رتبه‌های اول و دوم جدول باکس‌‌آفیس ایالات متحده را بنام خود ثبت کنند؛ جایی که “مردعنکبوتی” فروش جهانی‌اش تقریباً به ۸۵۰ میلیون دلار رسید و “داستان اسباب‌بازی ۴” نیز تبدیل به پنجمین محصول پرفروش تاریخ کمپانی «پیکسار» در مرزهای ایالات متحده شد. دو ورودی جدید هفته که فیلم‌های “خزنده” و “استوبر” بودند همانند انتظارات عمل کردند و به ترتیب در رتبه‌های سوم و چهارم قرار گرفتند. در ادامه با تحلیل و بررسی کامل باکس‌آفیس هفته‌ای که گذشت همراه ما باشید.

“مردعنکبوتی: دور از خانه” محصول مشترک کمپانی‌های «مارول» و «سونی» موفق شد برای دومین هفته متوالی صدر جدول باکس‌آفیس را از آن خود کند و این هفته با فروش ۴۵٫۳ میلیون دلاری به این عنوان دست یافت. فروش این هفته “مردعنکبوتی” نسبت به هفته گذشته شامل ۵۱ درصد کاهش بوده و پس از گذشت ۱۳ روز از اکران مجموع فروش داخلی‌اش به ۲۷۵ میلیون دلار رسیده است. در بخش بین‌المللی نیز این فیلم در هفته‌ای که گذشت ۱۰۰ میلیون دلار به ارمغان آورد که مجموع فروش بین‌المللی را به ۵۷۲ میلیون دلار می‌رساند. این فروش بین‌المللی باعث شده که “مردعنکبوتی: دور از خانه” تبدیل به پرفروش‌ترین فیلم مجموعه “مردعنکبوتی” در بخش بین‌المللی شود که با گذر از “مردعنکبوتی ۳” محصول سال ۲۰۰۷ به این عنوان دست یافت. همانطور که در ابتدا گفته شد نیز فروش جهانی این فیلم تقریباً به ۸۵۰ میلیون دلار رسیده است. کشور چین با ۱۹۱ میلیون دلار بیشترین سهم فروش بین‌المللی این فیلم را در اختیار دارد.

“داستان اسباب‌بازی ۴” محصول مشترک کمپانی‌های «دیزنی» و «پیکسار» نیز برای دومین هفته متوالی موفق شد رتبه دوم جدول باکس‌آفیس را از آن خود کند. این انیمیشن با کاهش فروش ۳۹ درصدی نسبت به هفته گذشته و کسب رقم ۲۰٫۶۶ میلیون دلار به این جایگاه دست یافت. “داستان اسباب‌بازی ۴” که چهارمین هفته از اکرانش را پشت‌سر گذاشت تاکنون در مرزهای ایالات متحده ۳۴۶ میلیون دلار فروش داشته که آن را تبدیل به پنجمین محصول پرفروش کمپانی پیکسار در مرزهای ایالات متحده آمریکا می‌کند. در بخش بین‌المللی نیز “داستان اسباب‌بازی ۴” در هفته‌ای که گذشت ۴۸٫۱ میلیون دلار دیگر به ارمغان آورد که مجموع فروشش را در این بخش به رقم ۴۲۵ میلیون دلار رسانده است. مجموع فروش جهانی انیمیشن “داستان اسباب‌بازی ۴” تاکنون ۷۷۱ میلیون دلار می‌باشد.

در جایگاه سوم یکی از ورودی‌های جدید هفته یعنی فیلم ترسناک و آر-ریتد “خزنده” قرار دارد که با ۱۲ میلیون دلار فروش به این جایگاه دست یافت. این فیلم در روز ابتدایی اکران از تماشاگرانی که ۵۱ درصد آن مرد و ۶۴ درصد آن بالای ۲۵ سال سن داشتند نمره “B” را دریافت کرد. فیلم “خزنده” در ۲۰ مارکت بین‌المللی نیز اکران گردید که نتیجه‌اش به ارمغان آمدن ۴٫۸ میلیون دلار فروش بود. کشور مالزی با ۱ میلیون دلار بیشترین سهم فروش بین‌المللی این فیلم را در اختیار دارد.

فیلم کمدی و آر-ریتد “استوبر” که توسط کمپانی «فاکس» و دیزنی توزیع گردید، دیگر ورودی جدید این هفته می‌باشد که توانست با فروش ۸ میلیون دلاری در جایگاه چهارم قرار گیرد. این فیلم در روز ابتدایی اکران از تماشاگرانی که ۵۶ درصد آن مرد و ۶۱ درصد آن بالای ۲۵ سال سن داشتند نمره “B” را دریافت کرد. فیلم “استوبر” در ۹ مارکت بین‌المللی نیز اکران گردید که نتیجه‌اش به ارمغان آمدن ۳ میلیون دلار فروش بود. کشور روسیه با ۵۰۰ هزار دلار بیشترین سهم فروش بین‌المللی این فیلم را در اختیار دارد.

و در نهایت رتبه پنجم جدول باکس‌آفیس این هفته متعلق به فیلم “دیروز” می‌باشد که با ۳۳ درصد کاهش فروش نسبت به هفته گذشته و کسب رقم ۶٫۷۵ میلیون دلار به این جایگاه دست یافت. فروش داخلی این فیلم تاکنون ۴۸ میلیون دلار بوده است که اگر آن را با فروش ۳۲ میلیون دلاری در بخش بین‌المللی جمع ببندیم به فروش جهانی ۸۰ میلیون دلاری دست می‌یابیم.

هفته آینده منتظر اکران چه فیلم‌هایی باشیم؟
هفته آینده فیلم مورد انتظار “شیرشاه” توسط کمپانی دیزنی در ۴۵۰۰ سینما اکران می‌شود که این کمپانی انتظارات بسیار بالایی از این فیلم دارد. “شیرشاه” از چند روز پیش اکرانش در کشور چین آغاز گردیده بود که تاکنون ۵۴٫۷ میلیون دلار فروش کرد و هفته آینده به همراه اکران در ایالات متحده آمریکا در تمام مارکت‌های بین‌المللی دیگر به غیر از کشورهای هنگ کنگ، ژاپن و ایتالیا اکران می‌شود.

دیدگاه بگذارید (فقط اعضاء)