باکس آفیس، ۲۰ خرداد – “صدرنشینان شکست‌خورده!”

در باکس‌آفیس این هفته از سینماهای ایالات متحده آمریکا دو ورودی جدید موفق شدند جایگاه‌های اول و دوم را برای خود کنند؛ جایی که انیمیشن “زندگی مخفی حیوانات خانگی ۲” با وجود غلبه بر “ققنوس تاریک” توانست صدرنشین شود اما حتی نصف افتتاحیه که قسمت اول این انیمیشن کسب کرده بود را نتوانست به ارمغان آورد. “ققنوس تاریک” نیز یکی از ضعیف‌ترین اکران‌های مجموعه “ایکس-من” بوده و نظرات خوبی را به همراه نداشت. در ادامه با تحلیل و بررسی کامل باکس‌آفیس این هفته همراه ما باشید.

در جایگاه نخست باکس‌آفیس این هفته انیمیشن “زندگی مخفی حیوانات خانگی ۲” قرار دارد که توسط کمپانی «یونیورسال» در ۴۵۶۱ سینما اکران گردید (رتبه دوم از نظر بیشترین تعداد سینماهای اکران کننده در تاریخ بعد از “انتقام‌جویان: پایان بازی”) و توانست ۴۷٫۱ میلیون دلار فروش کند. این رقم حتی به نصف اکران افتتاحیه قسمت اول انیمیشن در سال ۲۰۱۶ که ۱۰۴٫۳ میلیون دلار بوده است هم نمی‌رسد. این انیمیشن از تماشاگران روز اول نمره “-A” را دریافت کرد.

در بخش بین‌المللی نیز اکران “زندگی مخفی حیوانات خانگی ۲” از دو هفته پیش آغاز گردید و در این هفته ۲۱ مارکت جدید به آن‌ها اضافه شد. حاصل فروش بخش بین‌المللی این انیمیشن تاکنون ۴۹ میلیون دلار بوده است تا فروش کلی این پروژه که با بودجه ۸۰ میلیون دلاری تهیه گردیده است ۹۷ میلیون دلار شود.

در رتبه دوم فیلم “ققنوس تاریک” قرار دارد که به اولین فیلم در مجموعه “ایکس-من” تبدیل گردید که نتوانست افتتاحیه بیشتر از ۵۰ میلیون دلار را کسب کند. “ققنوس تاریک” با فروش ۳۳ میلیون دلاری در جایگاه دوم قرار گرفت. پیش‌بینی استودیو برای هفته اول اکران مبلغی بین ۴۰ تا ۵۰ میلیون دلار بوده است که “ققنوس تاریک” از دستیابی به آن عاجز ماند. ضریب میانگین فروش داخلی فیلم‌های “ایکس-من” ۲٫۵ برابر فروش افتتاحیه می‌باشد؛ این قضیه عنوان می‌کند فروش داخلی “ققنوس تاریک” بیشتر از ۸۵ میلیون دلار نخواهد بود که آن را تبدیل به اولین فیلم در مجموعه می‌کند که فروش داخلی‌اش کمتر از ۱۰۰ میلیون دلار است. نمره‌ای که تماشاگران روز آغازین به این فیلم داده‌اند “-B” می‌باشد.

در بخش بین‌المللی نیز “ققنوس تاریک” در تمام کشورهای برنامه‌ریزی شده به‌غیر از ژاپن اکران گردید و حاصلش به ارمغان آمدن ۱۰۷ میلیون دلار بود. کشور چین با ۴۵٫۶ میلیون دلار بیشترین سهم را در فروش “ققنوس تاریک” داشته است.

فیلم “علاءالدین” در سومین هفته از اکرانش توانست ۲۴٫۵ میلیون دلار فروش کند و در جایگاه سوم جدول قرار گیرد. فروش داخلی این فیلم اکنون از رقم ۲۳۲ میلیون دلار گذشته است. در بخش بین‌المللی نیز “علاءالدین” این هفته ۶۷٫۶ میلیون دلار دیگر فروش کرد تا مجموع فروش بین‌المللی‌اش به ۳۷۲٫۵ میلیون دلار رسیده باشد. مجموعه فروش جهانی “علاءالدین” که با بودجه سنگین ۱۸۳ میلیون دلاری تهیه‌ گردیده تا کنون ۶۰۵ میلیون دلار بوده است.

در رتبه چهارم صدرنشین هفته گذشته “گودزیلا: سلطان هیولاها” قرار دارد که با ۶۷٫۵ درصد کاهش فروش نسبت به هفته گذشته و کسب رقم ۱۵٫۵ میلیون دلار به این رتبه دست یافت. فروش داخلی این فیلم در پایان هفته دوم اکران به ۷۸٫۶ میلیون دلار رسیده است. فروش بین‌المللی این فیلم نیز تاکنون ۲۱۳٫۷ میلیون دلار بوده است.

آخرین فیلم و رتبه پنجم جدول باکس‌آفیس این هفته فیلم تحسین‌شده‌ی “راکت‌من” می‌باشد که با فروش ۱۴ میلیون دلاری به این جایگاه دست یافت. فروش داخلی فیلم پس از گذشت ده روز از اکران به بیش از ۵۰ میلیون دلار رسیده و در بخش بین‌المللی نیز فروش ۵۱٫۳ میلیون دلاری داشته است.

قابل ذکر است که فیلم “انتقام‌جویان: پایان بازی” هفتمین هفته از اکرانش را به پایان رساند و در رتبه هشتم باکس‌آفیس قرار گرفت. فروش دقیق داخلی این فیلم تاکنون ۸۲۴,۳۶۵,۹۴۰ دلار بوده و فروش دقیق بین‌المللی آن نیز ۱,۹۰۶,۲۰۰,۰۰۰ می‌باشد که مجموع فروش جهانی ۲,۷۳۰,۵۶۵,۹۴۰ می‌دهد. فیلم “آوتار” در سال ۲۰۰۹ با ۲۳۸ روز اکران توانست ۲,۷۸۷,۹۶۵,۰۸۷ دلار فروش کند و از آن موقع تاکنون به عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای جهان لقب گیرد. “پایان بازی” امروز پایان چهل‌وپنجمین روز از اکرانش بود و تنها به ۵۷,۳۳۹,۱۴۷ دلار دیگر نیاز دارد تا عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای جهان را از آن خود کند.

هفته آینده منتظر اکران چه فیلم‌هایی باشیم؟
فیلم علمی تخیلی اکشن کمدی “مردان سیاه‌پوش: بین‌المللی” با هنرنمایی «کریس همسورث» و «تسا ثامپسون» مهمترین فیلم اکرانی هفته آینده سینماهای ایالات متحده آمریکا خواهد بود.

دیدگاه بگذارید (فقط اعضاء)