باکس آفیس، ۱ مهر – “خانواده بریتانیایی در صدر جدول باکس آفیس آمریکا”

هفته‌ای که گذشت، هفته‌ی شکستن رکورد افتتاحیه‌ها توسط فیلم‌های “Downton Abbey” و “Rambo: Last Blood” بود. در این هفته لایو اکشن محبوب “The Lion King” پس از گذشت ده هفته از بین پنج فیلم پرفروش هفته خارج شد و فیلم “Downton Abbey” با فروش فوق‌العاده خود توانست رکورد افتتاحیه آثار استودیوی «فوکوس فیوچرز» را بشکند و بالاتر از فیلم جدید فرنچایز “Rambo” و فیلم “Ad Astra” با بازی «برد پیت» در جایگاه اول قرار گیرد. با تحلیل کامل باکس آفیس هفته‌ای که گذشت همراه ما باشید.

فیلم “Downton Abbey” محصول جدید استودیوی «فوکوس فیوچرز» با فروش ۳۱ میلیون دلاری خود توانست در صدر جدول باکس آفیس جای گیرد و فیلم “It: Chapter Two” را پس از دو هفته صدرنشینی از این جایگاه کنار بزند. این فیلم همچنین توانست رکورد افتتاحیه استودیو سازنده که پیش از این در اختیار فیلم “Insidious Chapter 3” بوده است را بشکند. این عنوان امتیاز A را از وبسایت «سینما اسکور» و امتیاز ۷٫۸ را از کاربران وبسایت «IMDB» دریافت کرده است. این فیلم در مارکت بین‌المللی نیز در ۱۷ کشور مختلف اکران شد که در کشورهای بریتانیا با ۳٫۶ میلیون دلار و آلمان با ۱٫۳ میلیون دلار بیشترین فروش را داشته است.

در رتبه دوم این هفته فیلم علمی تخیلی “Ad Astra” با بازی «برد پیت» قرار دارد که با اکران در ۳۴۰۰ سالن سینما ۱۹٫۲ میلیون دلار فروش داشت و برخلاف پیش‌بینی‌ها نتوانست در صدر جدول این هفته قرار گیرد. این فیلم که نمره B را از وبسایت «سینما اسکور» دریافت کرده است، با اکران در ۴۴ کشور مختلف توانست در مارکت بین‌المللی فروش خوب ۲۶ میلیون دلاری را کسب کند. این فیلم در کشورهای فرانسه با ۲٫۷ میلیون دلار، اسپانیا با ۲٫۲ میلیون دلار، ژاپن با ۲٫۲ میلیون دلار، مکزیک با ۱٫۴ میلیون دلار و استرالیا با ۱٫۳ میلیون دلار بیشترین فروش را داشته است. بودجه ساخت این فیلم ۸۰ میلیون دلار بوده است.

اما درست در یک قدمی فیلم “Ad Astra”، جدیدترین فیلم از فرنچایز رامبو تحت عنوان “Rambo: Last Blood” قرار دارد که با اختلاف دویست هزار دلاری نسبت به فیلم “Ad Astra” و فروش ۱۹ میلیون دلاری‌اش در جایگاه سوم این هفته قرار گرفته است. تا پیش از اکران این فیلم، رکورد بهترین افتتاحیه این مجموعه به آخرین بار حضور شخصیت اصلی آن در یازده سال پیش باز‌می‌گردد که آن فیلم در اولین هفته اکران خود ۱۸٫۲ میلیون دلار فروش داشت و حال فیلم “Last Blood” رکورد بهترین افتتاحیه در تاریخ این مجموعه را از آن خود کرده است.

فیلم “It: Chapter Two” صدر نشین باکس آفیس دو هفته‌ی گذشته‌ی در رقابت با سه فیلم تازه‌ اکران شده‌ی بالا شکست خورد و با ۱۷٫۲ میلیون دلار فروش به رتبه چهارم سقوط کرد. مجموع فروش داخلی این فیلم هم‌اکنون از مرز ۱۷۹ میلیون دلار عبور کره است و در رتبه سوم پرفروش‌ترین فیلم ترسناک تاریخ قرار دارد و به‌زودی به سومین فیلم ترسناک با درجه سنی R تبدیل خواهد شد که مجموعه فروش داخلی آن از مرز ۲۰۰ میلیون دلار عبور می‌کند. در هفته گذشته این فیلم در مارکت بی‌المللی نیز ۲۱٫۳ میلیون دلار فروش داشت تا فروش جهانی آن به ۳۸۵ میلیون دلار برسد.

در جایگاه پنجم باکس آفیس این هفته فیلم “Hustlers” قرار دارد که با ۴۹ درصد کاهش نسبت به هفته گذشته، این فیلم در دومین هفته اکران خود ۱۷ میلیون دلار فروش داشت تا مجموع فروش داخلی آن به ۶۲٫۵ میلیون دلار برسد. این فیلم در رتبه چهارم پرفروش‌ترین آثار استودیوی «STXfilms» قرار دارد و به‌زودی با کنار زدن فیلم “A Bad Moms Christmas” به جمع سه فیلم پرفروش این استودیو خواهد پیوست. این اثر همچنین توانست با اکران در ۱۸ مارکت بین‌المللی مختلف ۳ میلیون دلار فروش داشته باشد و فروش کلی آن از ۷۲ میلیون دلار عبور کند.

در هفته آینده فیلم جدید استودیوی «یونیورسال پیکچرز» تحت عنوان “Abominable” در ۴۱۰۰ سالن سینما اکران می‌شود و باید دید که این فیلم به رقیب خوبی برای فیلم “Downton Abbey” تبدیل خواهد شد یا خیر.

دیدگاه بگذارید (فقط اعضاء)