باکس آفیس، ۱۸ شهریور – “دلقکی باعث سقوط انجل شد!”

همانطور که پیش‌ بینی می‌شد فیلم مورد انتظار “It: Chapter Two” در اولین هفته اکران خود با استقبال خوبی از جانب مخاطبین مواجه شد و توانست با کنار زدن فیلم “Angel Has Fallen” که این هفته فروش نسبتا ضعیفی را در مقایسه با هفته قبل داشت، در صدر جدول باکس آفیس قرار گیرد. در ادامه با تحلیل و بررسی کامل باکس ‌آفیس هفته‌ای که گذشت همراه ما باشید.

فیلم “It: Chapter Two” ساخته جدید کمپانی «وارنر برادرز» در اولین هفته اکران خود توانست به فروش ۹۱ میلیون دلاری دست پیدا کند تا فیلم اول این مجموعه همچنان با افتتاحیه ۱۲۳ میلیون دلاری خود در سال ۲۰۱۷، تنها فیلم در ژانر ترسناک باشد که افتتاحیه آن با فروش بیش از ۱۰۰ میلیون دلار همراه بوده است. این فیلم نمره B+ را از وبسایت «سینما اسکور» دریافت کرده که مشابه با امتیاز فیلم اول این فرنچایز است با این وجود امتیاز کاربران وبسایت «IMDB» بیانگر داستان دیگری است چرا که فیلم “It” در سال اکران خود نمره ۸٫۲ را از این وبسایت دریافت کرد و امروز نمره فیلم “It: Chapter Two” در آن ۷٫۲ است. بودجه ساخت این اثر ۸۰ میلیون دلار بوده است و مطمئنا روند خوب فروش آن در هفته‌های آتی نیز ادامه خواهد داشت.

در جایگاه دوم این هفته جدول باکس آفیس، فیلم صدرنشین هفته گذشته یعنی “Angel Has Fallen” قرار دارد که مطابق با پیش‌ بینی‌ها توانست به فروش داخلی ۶ میلیون دلار برسد تا فروش کلی آن از مرز ۵۳ میلیون دلار عبور کند.

فروش فیلم کمدی “Good Boys” در چهارمین هفته اکران خود نیز با کاهش ۴۳ درصدی همراه بود تا با تنها ۵٫۴ میلیون دلار فروش در جایگاه سوم این هفته قرار گیرد و مجموعه فروش داخل آن به ۶۶٫۸ میلیون دلار برسد. این فیلم در مارکت بین المللی نیز با اکران در ۲۸ مارکت مختلف تنها ۲٫۳ میلیون دلار فروش داشت تا مجموعه فروش بین المللی آن به ۱۵٫۶ میلیون دلار رسیده باشد.

لایو اکشن محبوب “The Lion King” با وجود گذشت هشت هفته از شروع اکران آن، همچنان در لیست پنج فیلم پر فروش هفته قرار دارد و در هفته‌ای که گذشت توانست به فروش تقریبی ۴٫۲ میلیون دلار دست پیدا کند تا مجموع فروش داخلی آن به ۵۲۹٫۱ میلیون دلار برسد. فروش این عنوان در مارکت بین المللی نیز در آخرهفته گذشته از ۱۳٫۴ میلیون دلار عبور کرد و هم‌اکنون مجموعه فروش داخلی و بین المللی آن بیش از ۱٫۰۷ میلیون دلار است.

اما در آخر و در جایگاه پنجم این هفته فیلم “Overcomer” قرار گرفته است که فروش آن در سومین هفته اکرانش با ۳۴ درصد کاهش همراه بود و توانست ۳٫۷۵ میلیون دلار فروش داشته باشد تا مجموعه فروش داخلی آن تنها به ۲۴٫۷میلیون دلار برسد.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا فیلم “The Goldfinch” ساخته جدید کمپانی «وارنر برادرز» با اکران در بیش از ۲۵۰۰ سالن سینما در هفته آینده خواهد توانست فیلم “It: Chapter Two” را از صدر جدول باکس آفیس کنار بزند یا خیر.

دیدگاه بگذارید (فقط اعضاء)