باکس آفیس، ۱۷ تیر – “صدرجدول باکس‌‌آفیس تار بست!”

از آخرین‌باری که یک فیلم دنباله توانست تمامی انتظارات را برآورده کند مدتی می‌گذرد، اما این هفته فیلم “مردعنکبوتی: دور از خانه” توانست رتبه بیست و دوم بهترین اکران شش روزه تاریخ را بنام خود ثبت کند تا باردیگر سینماهای ایالت متحده آمریکا تحت حکمرانی فیلمی از «دنیای سینمایی مارول» باشد. در هفته‌ای که گذشت سینماها شامل ورودی جدید دیگری بنام “میدسامر” بود که این فیلم فروش خوبی داشت اما نتوانست جایی در بین پنج فیلم برتر هفته داشته باشد. در ادامه با تحلیل و بررسی کامل باکس‌آفیس این هفته همراه ما باشید.

فیلم “مردعنکبوتی: دور از خانه” توانست در اولین هفته از اکرانش با قدرت صدر جدول باکس‌آفیس را بنام خود کند. اکران این فیلم از روز سه‌شنبه هفته گذشته آغاز شد و تا فرارسیدن آخرهفته توانست ۹۱ میلیون دلار فروش کند و در سه روز آخر هفته‌ای که مد نظر رتبه‌بندی باکس‌آفیس می‌باشد توانست ۹۳٫۶ میلیون دلار فروش کند؛ بنابراین “دور از خانه” با ۹۳٫۶ میلیون دلار توانست صدر جدول باکس‌آفیس را از آن خود کند اما فروش کلی‌اش در شش روز اکران برابر با ۱۸۵ میلیون دلار می‌باشد. با این فروش “مردعنکبوتی: دور از خانه” توانست رتبه بیست و دوم بهترین اکران شش روزه تاریخ را بنام خود ثبت کند.

در بخش بین‌المللی نیز از هفته گذشته اکران فیلم در سه مارکت آغاز گردید و در این هفته نیز به تمامی مارکت‌های برنامه‌ریزی‌شده به‌غیر از ایتالیا گسترش یافت. هفته گذشته “دور از خانه” شروع پرقدرتی در سینماهای بین‌المللی داشت و این هفته نیز همچنان به این روند ادامه داد و توانست ۲۴۴ میلیون دلار فروش کند تا مجموع فروش بین‌المللی این فیلم به ۳۹۵ میلیون دلار رسیده باشد. فروش کلی “مردعنکبوتی: دور از خانه” تاکنون ۵۸۰ میلیون دلار بوده است.

انیمیشن “داستان اسباب‌بازی ۴” با ورود به سومین هفته از اکرانش توانست رتبه دوم جدول باکس‌آفیس را با فروش ۳۴٫۴ میلیون دلاری تصاحب کند و مجموع فروش داخلی‌اش را به ۳۰۶٫۶ میلیون دلار برساند. در بخش بین‌المللی نیز این انیمیشن در هفته‌ای که گذشت ۴۳ میلیون دلار به ارمغان آورد تا مجموع فروش بین‌المللی‌اش نیز به ۳۴۳٫۴ میلیون دلار رسیده باشد. فروش کلی انیمیشن “داستان اسباب‌بازی ۴” که با بودجه ۲۰۰ میلیون دلاری تهیه گردیده تاکنون ۶۵۰ میلیون دلار بوده است.

کمدی “دیروز” نیز که توسط کمپانی «یونیورسال» هفته گذشته آغاز به اکران کرد، در هفته دوم با ۳۷ درصد کاهش فروش مواجه شد و با کسب ۱۰٫۷۵ میلیون دلار رتبه سوم باکس‌آفیس را بنام خود ثبت کرد. مجموع فروش داخلی این فیلم پس از گذشت ۱۰ روز از اکران به رقم ۳۶٫۸ میلیون دلار رسیده است؛ همچنین در هفته‌ای که گذشت فیلم “دیروز” در هفت مارکت بین‌المللی جدید اکران گردید که نتیجه‌اش به ارمغان آمدن فروش ۲۰ میلیون دلاری در بخش بین‌المللی بوده است. فروش کلی فیلم کمدی “دیروز” تاکنون ۵۷ میلیون دلار بوده است.

فیلم ترسناک “آنابل به خانه می‌آید” در دومین هفته از اکرانش با کاهش فروش ۵۲ درصدی همراه بود و با رقم ۹٫۷۵ میلیون دلار توانست در رتبه چهارم جدول قرار گیرد. مجموع فروش داخلی این فیلم پس از گذشت ۱۲ روز از اکران به بیش از ۵۰ میلیون دلار رسیده است. در بخش بین‌المللی نیز “آنابل” موفق شد در ۹ مارکت ۲۰ میلیون دلار فروش کند که مجموع رقم فروش بین‌المللی را به ۸۵ میلیون دلار می‌رساند. فروش کلی فیلم ترسناک “آنابل به خانه می‌آید” تاکنون ۱۳۵ میلیون دلار بوده است.

و در نهایت رتبه پنجم جدول متعلق به فیلم “علاءالدین” می‌باشد که هفتمین هفته از اکرانش را پشت‌سر گذاشت و توانست ۷٫۶ میلیون دلار فروش کند. مجموع فروش داخلی این فیلم اکنون به بیش از ۳۲۰ میلیون دلار رسیده است. در بخش بین‌المللی نیز این فیلم در هفته‌ای که گذشت ۱۶٫۲ میلیون دلار فروش کرد که مجموع فروش بین‌المللی را به بیش از ۶۰۰ میلیون دلار می‌رساند. فروش کلی فیلم “علاءالدین” تاکنون ۹۲۱ میلیون دلار بوده است.

هفته آینده منتظر اکران چه فیلم‌های باشیم؟
هفته آینده فیلم ترسناک “خزنده” توسط کمپانی «پارامونت» و فیلم کمدی “استوبر” توسط کمپانی «فاکس» اکران خواهد شد.

دیدگاه بگذارید (فقط اعضاء)