باکس آفیس، ۱۴ مرداد – “هابز و شاو، گردن کلفت‌های باکس‌آفیس!”

بار دیگر محصولی از مجموعه “سریع و خشن” (Fast & Furious) توانست صدر جدول باکس‌آفیس را از آن خود کند؛ جایی که فیلم “هابز و شاو” (Hobbs & Shaw) که اسپین‌آف این مجموعه می‌باشد در جایگاه نخست قرار گرفت. این هفته نیز همانند دو هفته قبلی شامل بهبود عملکرد فیلم‌ها در مقایسه با هفته مشابه در سال گذشته می‌باشد؛ همچنین فیلم‌هایی همچون “شیرشاه” (The Lion King) و “روزی روزگاری در هالیوود” (Once Upon a Time in Hollywood) همچنان به حضور قدرتمندشان در باکس‌آفیس ادامه می‌دهند. در ادامه با تحلیل کامل باکس‌آفیس این هفته همراه ما باشید.

فیلم “هابز و شاو” توسط کمپانی «یونیورسال» در ۴۲۵۳ سینما اکران گردید، دومین فیلم در مجموعه “سریع و خشن” با بیشترین تعداد سینما، و توانست ۶۰٫۸ میلیون دلار فروش کند که دقیقاً به اندازه پیش‌بینی استودیو سازنده بوده است. این فیلم که با بودجه سنگین ۲۰۰ میلیون دلاری تهیه شده است توانست در روز ابتدایی اکران از تماشاگران در وب‌سایت «سینمااسکور» نمره “-A” و در وب‌سایت «روتن‌تومیتوز» نمره ۹۰/۱۰۰ را دریافت کند که نشان از راضی‌بودن تماشاگران از این فیلم می‌باشد.

به غیر از اولین قسمت از مجموعه “سریع و خشن” بقیه فیلم‌ها توانستند ضریب ۲٫۴ نسبت به فروش افتتاحیه‌شان را در فروش کلی به ثبت برسانند؛ این بدین معناست که اگر این ضریب را به فیلم “هابز و شاو” وارد کنیم فروش کلی ۱۶۰ میلیون دلاری برای این فیلم بدست می‌آید. در هفته‌های آینده عملکرد این فیلم در سینماها جالب خواهد بود زیرا هفته آینده فیلم‌های خوبی اکران خواهند شد و روزهای شلوغ را برای سینماهای ایالات متحده به ارمغان خواهند آورد.

در بخش بین‌المللی نیز “هابز و شاو” در ۶۳ مارکت اکران گردید که توانست فروش ۱۸۰ میلیون دلاری را به ثبت برساند. این فروش پنجمین فروش برتر افتتاحیه بین‌المللی کمپانی «یونیورسال» می‌باشد که فیلم “گودزیلا: سلطان هیولاها” ( Godzilla: King of the Monsters) با ۱۷۷٫۸ میلیون دلار در جایگاه چهارم قرار دارد. روسیه با ۸٫۱ میلیون دلار فروش بیشترین سهم در فروش بین‌المللی “هابز و شاو” را در اختیار دارد.

فیلم “شیرشاه” در این هفته با ۵۰ درصد کاهش فروش نسبت به هفته پیشین همراه بود و توانست ۳۸٫۲ میلیون دلار فروش کند تا در جایگاه دوم قرار گیرد. مجموع فروش داخلی این فیلم اکنون به ۴۲۰ میلیون دلار رسیده است. در بخش بین‌المللی نیز این هفته “شیرشاه” ۷۲ میلیون دلار دیگر کسب کرد تا مجموع فروش بین‌المللی آن به ۷۶۵ میلیون دلار رسیده باشد. “شیرشاه” که با بودجه ۲۶۰ میلیون دلار تولید شده است تاکنون ۱٫۱۹۵ میلیارد دلار فروش جهانی داشته است.

در جایگاه سوم نیز جدیدترین اثر «کوئنتین تارانتینو» با عنوان “روزی روزگاری در هالیوود” قرار دارد که ۵۱ درصد نسبت به هفته گذشته افت فروش داشته و با رقم ۲۰ میلیون دلار به این جایگاه دست یافته است. این فیلم که اکنون ۱۰ روز از اکران آن گذشته است توانسته فروش داخلی خود را به ۷۸٫۸ میلیون دلار برساند. فروش بین‌المللی این فیلم تاکنون گزارش نشده است.

فیلم “مردعنکبوتی: دور از خانه” (Spider-Man: Far from Home) با ۷٫۷۵ میلیون دلار فروش در جایگاه چهارم قرار گرفت. “مردعنکبوتی” در این هفته وارد پنجمین هفته از اکرانش گردید و مجموع فروش داخلی‌اش تاکنون ۳۶۰ میلیون دلار می‌باشد. فروش جهانی این فیلم نیز به ۱٫۰۸ میلیارد دلار رسیده است.

“داستان اسباب‌بازی ۴” (Toy Story 4) نیز در هفتمین هفته از اکرانش ۷٫۱۵ میلیون دلار فروش کرد تا جایگاه پنجم باکس‌آفیس این هفته را برای خود کند. مجموع فروش داخلی این فیلم ۴۱۰ میلیون دلار بوده و در جمع با ۵۵۰ میلیون دلار فروش بین‌المللی، فروش جهانی ۹۵۹ میلیون دلار فروش جهانی برای این انیمیشن بدست می‌آید.

هفته آینده منتظر اکران چه فیلم‌هایی باشیم؟
“دورا و شهر گمشده طلایی” (Dora and the Lost City of Gold)، “هنر مسابقه در باران ” (The Art of Racing in the Rain)، “داستان‌های ترسناک برای گفتن در تاریکی” (Scary Stories to Tell in the Dark) و “کیچن” (The Kitchen) از فیلم‌های اکرانی هفته آینده می‌باشند.

دیدگاه بگذارید (فقط اعضاء)