باکس آفیس، ۱۳ خرداد – “سلطان هیولاها، شروع قدرتمندی نداشت”

فیلم “گودزیلا: سلطان هیولاها” با وجود اینکه ضعیف‌تر از انتظارات و پیش‌بینی‌های استودیو عمل کرد اما باز هم توانست در صدر جدول باکس‌آفیس هفته قرار گیرد و در یک رقابتی نزدیک فیلم “علاءالدین” را شکست دهد. این هفته شامل دو ورودی جدید دیگر نیز می‌شد که هر دو موفق شدند فراتر از انتظارات عمل کنند و در بین پنج فیلم پرفروش هفته خودشان را قرار دهند؛ جایی که فیلم‌های “راکت‌من” و “ما” به ترتیب در رتبه‌های سوم و چهارم قرار گرفتند. در ادامه با تحلیل و بررسی کامل باکس‌آفیس هفته‌ای که گذشت همراه ما باشید.

با فروش ۴۹ میلیون دلاری، فیلم “گودزیلا” سلطان هیولاها” توانست صدر جدول باکس‌آفیس را بنام خود ثبت کند اما کمی از پیش‌بینی و انتظار فروش ۵۰-۵۵ میلیون دلاری استودیو سازنده عقب ماند. فروش این فیلم خیلی از فروش ابتدایی نسخه بازسازی سال ۲۰۱۴ که ۹۳٫۲ میلیون دلار بوده کمتر است و حتی فیلم “کونگ: جزیره جمجمه” نیز در سال ۲۰۱۷ با ۶۱ میلیون دلار فروش در هفته نخست، فروش بیشتری را نسبت به “سلطان هیولاها” تجربه کرد. این فیلم نتوانست نظر منتقدین را به خود جلب کند اما تماشاگران نمره نسبتاً خوب “+B” را در روز ابتدایی اکران به این فیلم اهدا کردند.

در بخش بین‌المللی نیز “سلطان هیولاها” در ۷۵ مارکت اکران گردید که نتیجه‌اش به ارمغان آمدن ۱۳۰ میلیون دلار بود تا در مجموع با ۱۷۹ میلیون دلار فروش پرونده هفته اول بسته شود. کشور چین با ۷۰ میلیون دلار بیشترین سهم در فروش “سلطان هیولاها” را در اختیار دارد.

فیلم “علاءالدین” با ۵۳ درصد کاهش فروش نسبت به هفته گذشته و کسب رقم ۴۲٫۳ میلیون دلار توانست در رتبه دوم باکس‌آفیس هفته قرار گیرد. این فیلم اکنون پس از گذشت ده روز از اکران مجموع فروش داخلی‌اش به ۱۸۵ میلیون دلار رسیده است. در بخس بین‌المللی نیز “علاءالدین” این هفته ۷۸ میلیون دلار دیگر به فروشش اضافه کرد تا مجموع فروش بین‌المللی آن به ۲۶۱ میلیون دلار رسیده باشد. با یک جمع ساده متوجه می‌شویم فروش کلی “علاءالدین” تاکنون ۴۴۶ میلیون دلار بوده است.

فیلم “راکت‌من” که توسط کمپانی «پارامونت» اکران گردید توانست با فروش ۲۵ میلیون دلاری در جایگاه سوم قرار گیرد. این فروش فراتر از انتظارات ۱۸-۲۰ میلیون دلاری استودیو سازنده بود. این فیلم علاوه‌بر جلب نظر منتقدین توانست نظر تماشاگران را نیز به خود جلب کند تا آن‌ها به فیلم نمره “-A” را اهدا کنند. در بخش بین‌المللی نیز فیلم “راکت‌من” اکرانش از هفته گذشته آغاز گردید و تاکنون توانسته بالغ‌بر ۳۱٫۲ میلیون دلار فروش داشته باشد.

فیلم “ما” که با بودجه ۵ میلیون دلاری تهیه گردیده و توسط کمپانی‌های «یونیورسال» و «بلوم‌هوس» توزیع شد توانست با فروش ۱۸٫۲ میلیون دلاری رتبه چهارم باکس‌آفیس هفته را کسب کند. فیلم از تماشاگران در روز ابتدایی اکران نمره “-B” را دریافت کرد. فیلم “ما” در ۳۱ مارکت بین‌المللی نیز اکران گردید که نتیجه‌اش فروش ۲٫۸ میلیون دلاری در بخش بین‌المللی بود.

آخرین فیلم نیز “جان ویک: بخش ۳” می‌باشد که در سومین هفته از اکرانش با ۱۱٫۱ میلیون دلار فروش در جایگاه پنجم قرار گرفت. این فیلم اکنون مجموع فروش داخلی‌اش به ۱۲۵ میلیون دلار می‌رسد و اگر آن را با ۹۵٫۹ میلیون دلار فروش بین‌المللی جمع ببندیم، رقم ۲۲۱ میلیون دلار برای فروش کلی “جان ویک: بخش ۳” به دست می‌آید.

هفته آینده منتظر اکران چه فیلم‌هایی باشیم؟
هفته آینده بدون شک سینماهای ایالات متحده روزهای شلوغی را پشت‌سر خواهد گذاشت. علاوه‌بر حضور فیلم‌هایی چون “گودزیلا: سلطان هیولاها” و “علاءالدین” هفته آینده فیلم “ققنوس سیاه” از سری فیلم‌های “ایکس-من” اکرانش را آغاز خواهد کرد و قسمت دوم انیمیشن “زندگی مخفی حیوانات خانگی” دیگر عنوان اکرانی هفته آینده خواهد بود.

دیدگاه بگذارید (فقط اعضاء)