باکس آفیس، ۱۰ تیر – “آمریکا منتظر تارهای مردعنکبوتی”

در چند هفته اخیر سینماهای ایالات متحده آمریکا شامل اکران فیلم‌هایی که دنباله‌ای بر مجموعه‌های پرطرفدار بودند می‌شد و اکثریت آنان نتوانستند به آن استقبالی که برایشان پیش‌بینی می‌شد دست یابند؛ در هفته‌ای که گذشت فیلم ترسناک “آنابل به خانه می‌آید” توسط کمپانی «برادران وارنر» اکران گردید و این فیلم نیز نتوانست از استقبال نشدن اجتناب کند. یکی دیگر از ورودی‌های جدید این هفته فیلم کمدی “دیروز” بود که توانست فروش نسبتاً خوبی داشته باشد و با قرارگرفتن در جایگاه سوم جدول کارش را آغاز کند. “داستان اسباب‌بازی ۴” نیز که تاحدودی از سرنوشت بد دنباله‌ها در چند هفته اخیر در امان مانده بود برای دومین هفته متوالی صدر جدول باکس‌آفیس را بنام خود ثبت کرد. در ادامه با تحلیل و بررسی کامل باکس‌آفیس هفته‌ای که گذشت همراه ما باشید.

همانطور که انتظار می‌رفت “داستان اسباب‌بازی ۴” برای دومین هفته متوالی توانست بر صدر جدول باکس‌آفیس این هفته ایالات متحده تکیه کند و با فروش ۵۷ میلیون دلاری به این عنوان دست یابد. هفته دوم اکران “داستان اسباب‌بازی ۴” نسبت به هفته اول که علی‌رغم فروش ۱۱۸ میلیون دلاری و کسب عنوان بهترین افتتاحیه مجموعه “داستان اسب‌بازی” از نظر استودیو ناامیدکننده بود، بیشتر به دل تولیدکنندگان نشست. کاهش فروش این انیمیشن نسبت به هفته گذشته ۵۲ درصد بوده و پس از گذشت ده روز از اکران مجموع فروش داخلی آن به ۲۳۸ میلیون دلار رسیده است.

فروش “داستان اسباب‌بازی ۴” در بخش بین‌المللی تاکنون بسیار عالی بوده است؛ فروش این انیمیشن در خارج از مرزهای ایالات متحده تاکنون ۲۵۹٫۶ میلیون دلار بوده است که فروش جهانی آن را به ۴۹۶٫۵ میلیون دلار می‌رساند. با توجه به اینکه بودجه تولید این پروژه ۲۰۰ میلیون دلار بوده است، فروش نیم میلیارد دلاری تاکنون نشان از موفقیت آن در هفته‌های آتی خواهد داد.

در جایگاه دوم فیلم ترسناک “آنابل به خانه می‌آید” قرار دارد که توسط کمپانی «برادران وارنر» اکران گردید. این فیلم سومین قسمت از مجموعه “آنابل” و ششمین فیلم از دنیای “احضار” می‌باشد. در هفته‌ای که گذشت اکران گسترده فیلم در ایالات متحده آغاز گردید و با فروش ۲۰٫۴ میلیون دلاری همراه بود. فروش افتتاحیه دو قسمت قبلی در مجموعه “آنابل” ۳۷ و ۳۵ میلیون دلار بوده است و استودیو فروش افتتاحیه ۳۰ میلیون دلاری برای قسمت سوم پیش‌بینی می‌کردند که رخ نداد؛ همچنین تماشاگران در روز ابتدایی اکران نمره “-B” به این فیلم اهدا کردند که بدترین نمره در مجموعه محسوب می‌شود.

در بخش بین‌المللی نیز فروش “آنابل به خانه می‌آید” چیزی بالغ بر ۴۵ میلیون دلار بوده است که مجموع فروش جهانی این فیلم ترسناک را در هفته اول اکران به ۷۶٫۲ میلیون دلار می‌رساند.

رتبه سوم جدول این هفته متعلق به فیلم کمدی “دیروز” به کارگردانی «دنی بویل» و هنرنمایی «لیلی جیمز» و «هیمش پاتل» می‌باشد که با فروش ۱۷ میلیون دلاری به این جایگاه دست یافت. استقبال از این فیلم که با بودجه ۲۶ میلیون دلاری تهیه گردیده نسبتاً خوب بوده است؛ تماشاگران روز ابتدایی اکران به آن نمره بسیار عالی “-A” را اهداد کردند و فروش بین‌المللی آن نیز چیزی بالغ بر ۷ میلیون دلار بوده است. از طرفی دیگر نظرات منتقدین راجع به این فیلم چنگی به دل نزد؛ کمدی “دیروز” از منتقدین وب‌سایت «روتن‌تومیتوز» نمره ۶۰/۱۰۰ را دریافت کرد اما تماشاگران نظرات بسیار خوبی در مورد این فیلم داشتند و ۸۹% از آنان این فیلم را پسندیدند.

فیلم “علاءالدین” با ورود به ششمین هفته از اکران همچنان به حضور قدرتمندش در بین فیلم‌های برتر هفته ادامه می‌دهد. “علاءالدین” در هفته‌ای که گذشت موفق به فروش ۹٫۳ میلیون دلاری شد تا که مجموع فروش داخلی این فیلم را ۳۰۶ میلیون دلار رسانده است. در بخش بین‌المللی نیز فروش “علاءالدین” تاکنون ۵۶۸٫۳ میلیون دلار بوده که رقم فروش جهانی آن را به ۸۷۴ میلیون دلار می‌رساند. “علاءالدین” با این فروش خوب تبدیل به پرفروش‌ترین فیلم که با هنرنمایی «ویل اسمیت» همراه بود گردیده است.

و در نهایت رتبه پنجم باکس‌آفیس این هفته در تصاحب انیمیشن “زندگی مخفی حیوانات خانگی ۲” می‌باشد که با فروش ۷٫۱ میلیون دلاری به آن دست یافت. “زندگی مخفی حیوانات خانگی ۲” در هفته‌ای که گذشت چهارمین هفته از اکرانش را پشت‌سر گذاشت و موفق شده تا کنون در مرزهای ایالات متحده آمریکا مجموع فروش ۱۳۱ میلیون دلاری داشته باشد. فروش بین‌المللی این انیمیشن ۹۱٫۸ میلیون دلار بوده و رقم فروش جهانی آن را به ۲۲۳ میلیون دلار می‌رساند.

هفته آینده منتظر اکران چه فیلم‌هایی باشیم؟
فیلم مورد انتظار “مردعنکبوتی: دور از خانه” هفته آینده اکران گسترده‌اش آغاز خواهد شد و بدون شک صدرنشین باکس‌آفیس هفته آینده ایالات متحده آمریکا خواهد بود.

دیدگاه بگذارید (فقط اعضاء)